Niemieckojęzyczny zespół artystyczny – Ad Astra

Niemieckojęzyczny zespół artystyczny – Ad Astra

 

 

 

 

 

 

 

Koncert Bożonarodzeniowy z Grupą Ad Astra

Grupa Ad Astra zachwyciła nas swoim pięknym wykonaniem tradycyjnych i nowoczesnych świątecznych piosenek. Ich harmonijne głosy wprowadziły wszystkich w magiczną atmosferę Bożego Narodzenia. Uczestnicy koncertu mieli przyjemność wysłuchać świątecznych dźwięków w różnych językach, co dodatkowo podkreśliło uniwersalny charakter tej wyjątkowej chwili. Repertuar grupy Ad Astra doskonale wpasował się w bożonarodzeniowy klimat, przypominając o radości, współczuciu i jedności, które towarzyszą nam w tym magicznym okresie.
Cieszyliśmy się z widoku utalentowanych artystów, którzy z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem prezentowali swoje umiejętności, dostarczając niezapomnianych wrażeń. Chcielibyśmy serdecznie podziękować członkom grupy Ad Astra za ich wyjątkowy wkład w nasze wspólne świętowanie. Wasza muzyka napełniła nasze serca radością i wzruszeniem. Dziękujemy również naszym widzom za liczne przybycie i dzielenie się tym wyjątkowym wieczorem. Wasza obecność sprawiła, że nasze święta stały się jeszcze bardziej wyjątkowe. Ten koncert to nie tylko wyjątkowa prezentacja muzyczna, ale także wspólne świętowanie z przyjaciółmi i rodziną. Dzięki muzyce grupy Ad Astra Boże Narodzenie zaczęło dla nas jeszcze bardziej błyszczeć. Dziękujemy wszystkim za niezapomniane chwile. Niech magia Bożego Narodzenia towarzyszy nam przez cały rok! 🌟🎶🎄

WYSTĘP NA KIERMASZU BOŻONARODZENIOWYM

Podczas kiermaszu bożonarodzeniowego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Dzielnicy Studzienna Antosia, nasza utalentowana członkini grupy Ad Astra, zjednała serca publiczności swoim niepowtarzalnym głosem i pasją do muzyki. Nasza wokalistka zdobyła uznanie za swoje wspaniałe wykonanie. To dla nas nie tylko okazja do dzielenia się muzyką, ale również do budowania więzi społeczności i rozpalania świątecznego ducha. 

5. Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu

Antosia, nowa uczestniczka w grupie Ad Astra, zaszczyciła nas swoim udziałem w 5. Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu”! Artystyczna dusza z klasy 5 olśniewała widzów swoim niezwykłym talentem wokalnym i wspaniałym wykonaniem kolęd.

Nasza utalentowana uczennica zdobyła drugie miejsce w konkursie, co jest ogromnym osiągnięciem. Jej pasja do muzyki i zaangażowanie w rozwijanie umiejętności wokalnych zyskały uznanie jury i zgromadzonej publiczności. Antosia emanuje radością oraz entuzjazmem do muzyki, co doskonale wpisuje się w ducha naszego zespołu.

To nie tylko sukces Antosi, ale także grupy Ad Astra, która z dumą wspierała nową członkinię na każdym etapie konkursu. Jest to kolejny kamień milowy w naszej muzycznej podróży, pełnej zaangażowania i miłości do sztuki.

Gratulujemy Antosii z całego serca i czekamy na kolejne artystyczne przeżycia razem! Jesteśmy pewni, że nasza grupa będzie kontynuować swoją muzyczną podróż z jeszcze większym entuzjazmem i pasją.

18 października 2023r. dwójka naszych utalentowanych uczniów, Laura i Marek, miała zaszczyt wziąć udział w przesłuchaniach do 22. Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Niemieckiej. Laura i Marek są aktywnymi członkami zespołu Ad Astra, który działa na rzecz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego. To wspaniała okazja do wspierania i promowania języka niemieckiego oraz kultury niemieckiej w naszym regionie.

Zespół Ad Astra miał zaszczyt wystąpić na Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Dzielnica Studzienna. Występ odbył się 4 czerwca i przyciągnął liczne grono widzów, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Młodzież z zespołu śpiewa głównie piosenki w języku niemieckim.

Popołudnie w przeddzień Bożego Narodzenia płynęło kolędą. Grupa Ad Astra wprowadziła wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój, prezentując się w piosenkach świątecznych. Na to wzruszające wydarzenie zostali zaproszeni rodzice. 

5 grudnia 2022 r. podczas przepięknych występów na Jarmarku Bożonarodzeniowym, odbywającym się na raciborskim rynku zaprezentowała się grupa Ad Astra w składzie:  Laura Huptas, Zofia Isaiacz, Laura Peikert i Marek Zebrała. Działalność grupy TSKN Woj. Śląskiego jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu MSWiA oraz Konsulatu RFN

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej placówki.

17 czerwca 2022 grupa uczniów z zespołu Ad Astra, przy wsparciu wokalnym uczniów klasy 5 i 7, miała przyjemność wystąpić na festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Dzielnica Studzienna

Podczas drugiego dnia jarmarku bożonarodzeniowego zorganizowanego przez miasto Racibórz zaprezentowały się kolejne uczennice naszej szkoły – zespół Ad Astra, czyli Laura Peikert, Laura Huptas oraz Julia Mucha w piosenkach Stille Nacht, Kling Glöckchen oraz Leise rieselt der Schnee.

Zespół Ad Astra działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Raciborzu jest wpierany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego (TSKN Woj. Śląskiego). Co roku pozyskiwane są na ten cel dotacje, pochodzące w głównej mierze ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie oraz Konsulatu RFN w Opolu. W ramach działalności nasz zespół prowadzi próby, bierze udział w warsztatach, prezentuje się podczas konkursów i przeglądów oraz występują podczas wszelakich przedsięwzięć kulturalnych czy konkursach. 

Zachęcamy chętnych uczniów naszej szkoły do aktywnego życia w działalności naszego zespołu wokalnego.