Niemieckojęzyczny zespół artystyczny – Ad Astra

Niemieckojęzyczny zespół artystyczny – Ad Astra

18 października 2023r. dwójka naszych utalentowanych uczniów, Laura i Marek, miała zaszczyt wziąć udział w przesłuchaniach do 22. Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Niemieckiej. Laura i Marek są aktywnymi członkami zespołu Ad Astra, który działa na rzecz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego. To wspaniała okazja do wspierania i promowania języka niemieckiego oraz kultury niemieckiej w naszym regionie.

Zespół Ad Astra miał zaszczyt wystąpić na Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Dzielnica Studzienna. Występ odbył się 4 czerwca i przyciągnął liczne grono widzów, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Młodzież z zespołu śpiewa głównie piosenki w języku niemieckim.

Popołudnie w przeddzień Bożego Narodzenia płynęło kolędą. Grupa Ad Astra wprowadziła wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój, prezentując się w piosenkach świątecznych. Na to wzruszające wydarzenie zostali zaproszeni rodzice. 

5 grudnia 2022 r. podczas przepięknych występów na Jarmarku Bożonarodzeniowym, odbywającym się na raciborskim rynku zaprezentowała się grupa Ad Astra w składzie:  Laura Huptas, Zofia Isaiacz, Laura Peikert i Marek Zebrała. Działalność grupy TSKN Woj. Śląskiego jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu MSWiA oraz Konsulatu RFN

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej placówki.

17 czerwca 2022 grupa uczniów z zespołu Ad Astra, przy wsparciu wokalnym uczniów klasy 5 i 7, miała przyjemność wystąpić na festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Dzielnica Studzienna

Podczas drugiego dnia jarmarku bożonarodzeniowego zorganizowanego przez miasto Racibórz zaprezentowały się kolejne uczennice naszej szkoły – zespół Ad Astra, czyli Laura Peikert, Laura Huptas oraz Julia Mucha w piosenkach Stille Nacht, Kling Glöckchen oraz Leise rieselt der Schnee.

Zespół Ad Astra działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Raciborzu jest wpierany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego (TSKN Woj. Śląskiego). Co roku pozyskiwane są na ten cel dotacje, pochodzące w głównej mierze ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie oraz Konsulatu RFN w Opolu. W ramach działalności nasz zespół prowadzi próby, bierze udział w warsztatach, prezentuje się podczas konkursów i przeglądów oraz występują podczas wszelakich przedsięwzięć kulturalnych czy konkursach. 

Zachęcamy chętnych uczniów naszej szkoły do aktywnego życia w działalności naszego zespołu wokalnego.