Konkurs wiedzy i plastyczny pt. „Żołnierze Wyklęci 1944-1963”

Konkurs wiedzy i plastyczny pt. „Żołnierze Wyklęci 1944-1963”

1 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im Jana III Sobieskiego w Raciborzu z okazji Narodowego Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych dokonano podsumowania miejskiego konkursu wiedzy i konkursu plastycznego pt. „Żołnierze Wyklęci 1944-1963” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Raciborza. Konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych był adresowany do uczniów raciborskich szkół podstawowych. Uczniowie klas ósmych zmagali się z testem wiedzy,natomiast uczniowie klas młodszych mogli wziąć udział w konkursie plastycznym. Uczniom oraz ich opiekunowi serdecznie gratulujemy. Wyniki konkursu plastycznego”Żołnierze Wyklęci 1944-1963”: Wyróżnienie-Paweł Wyrobek za czarno -biały szkic „Żołnierze Wyklęci” z ZSP nr 4 w Raciborzu( opiekun p. Bożena Wróbel- Wolaniuk) W Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu w godzinach popołudniowych , w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się projekcja dokumentalnego filmu Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Zapora”,który jest poświęcony biografii jednego z Żołnierzy Wyklętych Hieronimowi Dekutowskiemu ps. Zapora. Obchody dni pamięci oraz konkurs i uroczystą galę zorganizowała p. Magdalena Pordzik nauczycielka historii w SP15.  Nagrody wręczył dyr. Szkoły Podstawowej nr 15 p.Dariusz Malinowski. Brawa i gratulacje dla nagrodzonych uczniów oraz ich opiekunów.

 

Comments are closed.