WYPRAWKA DLA PIERWSZOKLASISTY

WYPRAWKA DLA PIERWSZOKLASISTY

PIÓRNIK Dla pierwszoklasisty najlepszy będzie piórnik z przegródkami i mocowaniami z gumek. Kiedy każdy z przyborów ma swoje miejsce, ławo sprawdzić, czy w piórniku niczego nie brakuje.

OŁÓWEK 2 szt. Proszę wybrać ołówki o średniej twardości, ponieważ takimi najłatwiej pisać. Warto poszukać oznaczenia „HB”. Ważny jest też kształt ołówka. Okrągłe ślizgają się w małej rączce dziecka. Do nauki pisania poleca się na początku trójkątne ołówki, później można używać oprawy sześciokątnej. Jeśli dziecko jest leworęczne proszę zakupić specjalne.

PIÓRO W pierwszych miesiącach pióro nie będzie potrzebne, ale jeśli ktoś z Państwa bardzo chce już teraz zakupić, proszę wybrać pióro profilowane, które ułatwia dziecku prawidłowy chwyt.

GUMKA Warto, żeby gumka do ścierania była dobrej jakości, ponieważ początkowo pierwszoklasista będzie jej bardzo często używał. Niestety, często gumki do ścierania rozmazują ołówek zamiast go zmazywać.

TEMPERÓWKA Pierwszoklasista często będzie ostrzyć ołówki w klasie, dlatego najlepiej sprawdzi się temperówka z zamykanym pojemniczkiem.

ZESZYTY (w linie i w kratkę) Najlepsze zeszyty do edukacji polonistycznej mają dwie grubsze czerwone linie wydrukowane na przemian z cienką błękitną linią. Taki układ linii ułatwi dziecku naukę pisania liter o właściwych kształtach i proporcjach.

LINIJKA Na tym etapie uczniowi wystarczy jedna linijka. Nie ma potrzeby kupowania całego zestawu przyborów kreślarskich (ekierki, kątomierz, cyrkiel).

KREDKI Warto zainwestować w kredki np.BIC, są twarde, nie łamią się. Proszę nie kupować grubych kredek typu JUMBO (dziecku ciężko utrzymać się w konturach).

NOŻYCZKI Nożyczki powinny być dostosowane wielkością do dłoni dziecka i mieć bezpieczne, zaokrąglone końce. Najwygodniejsze będą zwykłe nożyczki, a nie w różnych kształtach (np. zajączka). Jeśli dziecko jest leworęczne proszę zakupić specjalne nożyczki dla takich dzieci.

KLEJ Najwygodniejszy dla dzieci będzie klej w sztyfcie. Proszę, aby dziecko miało jeden klej w piórniku, zapasowy w przegródce tornistra, a trzeci w teczce z przyborami plastycznymi.

TECZKA NA PRZYBORY PLASTYCZNE z zapięciem na zatrzask, z rączką.

Do teczki wkładamy:

BLOKI TECHNICZNE białe 2 szt., kolorowe 2 szt.

BLOKI RYSUNKOWE białe 2 szt., kolorowe 2 szt. Warto zwróć uwagę, żeby papier nie miał mdłych kolorów.

FARBY PLAKATOWE ( w tubkach) Wystarczy 10- 12 kolorów

PLASTELINA Wystarczy 12 kolorów

WYCINANKI 1 szt. Proszę nie kupować zeszytu papierów kolorowych samoprzylepnych. Jeśli można wydać więcej, można zakupić wycinanki z brokatem lub z kartkami w kolorze srebrnym i złotym lub z ciekawą fakturą.

KREDKI ŚWIECOWE Wystarczy mała paczka- krótkie kredki.

TECZKI Z GUMKĄ 3 szt. na sprawdziany i prace plastyczne.

WOREK NA STRÓJ SPORTOWY Warto wybrać taki z szybkoschnącego materiału.

OBUWIE ZMIENNE Obuwie na zmianę powinno być wygodne, mieć profilowaną wkładkę i być wykonane z materiału, dzięki któremu małe stópki nie będą się nadmiernie pocić.

OBUWIE SPORTOWE Warto zakupić obuwie na rzepy, aby dziecko nie musiało się stresować sznurówkami, które często się rozwiązują. Proszę również zwrócić uwagę na podeszwę, aby miała biały kolor.

STRÓJ SPORTOWY Spodenki lub getry, bluzka w dowolnym kolorze. Proszę wybrać koszulkę z przewiewnej, cienkiej tkaniny, najlepiej w 100% bawełnianej.

BIDON I POJEMNIK NA DRUGIE ŚNIADANIE Dla małych rączek najłatwiejszy w obsłudze jest bidon ze sportowym ustnikiem.

Comments are closed.