Sprzątanie Świata 2019

Sprzątanie Świata 2019

19 września uczniowie oraz przedszkolaki ZSP4 w Raciborzu wraz z nauczycielami, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Nie śmiecimy- Sprzątamy- Zmieniamy”.  Jej celem było promowanie ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji.
Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyli w konkursie plastycznym pn. „Nie śmiecimy-sprzątamy”,  natomiast uczniowie klas I-VIII w konkursie plastyczno-technicznym pn. „EKO-STRÓJ”,  polegającym na zaprojektowaniu i wykonaniu oryginalnego stroju z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Wszystkie klasy z zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy, której efekty podziwialiśmy na sali gimnastycznej podczas wspólnego pokazu. Po prezentacji „eko – strojów” oraz krótkiej pogadance nt segregacji wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane udały się na sprzątanie wyznaczonych terenów.  Akcja przebiegła bardzo sprawnie.
Udział uczniów oraz przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

Comments are closed.