Konkurs malarski „Straszki śląskie – bohaterowie legend, bajek i przywiarek. Edycja IX”

Konkurs malarski „Straszki śląskie – bohaterowie legend, bajek i przywiarek. Edycja IX”

Zapraszamy do udziału w IX edycji ogólnopolskiego konkursu malarskiego „Straszki śląskie – bohaterowie legend, bajek i przywiarek”. Został on poprzedzony konkursem prozatorskim na stworzenie krótkiej formy literackiej obrazującej postaci straszków śląskich.

W efekcie tych działań zadaniem, które stawiamy przed uczestnikami konkursu malarskiego jest stworzenie kompletu co najmniej 3 ilustracji do wybranego opowiadania (załączniki poniżej).

Ukoronowaniem obu konkursów będzie wydanie książki zawierającej teksty i ilustracje tegorocznych laureatów. Zwracamy uwagę na fakt, iż książka będzie zaprojektowana w formacie kwadratu stąd obowiązujący rozmiar nadsyłanych prac to 29,7×29,7 cm (czyli kwadrat wycięty z formatu A3) bądź 21×21 cm (kwadrat wycięty z formatu A4)

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz materiałami źródłowymi (opisy postaci), które mogą być pomocne przy tworzeniu prac.

Na prace czekamy do 20 października 2018 roku.

Opowiadania:

1.-Warto-pomagac

2. Bebok, białe drzewo i pozytywka

3. W rzeczy każdej bajka śpi

4. Puszcza

5. Strach w muzeum

6. Bajtle Bercika

Materiały źródłowe:

straszki – opisy    postaci

straszki – spis

Regulamin:

regulamin konkursu malarskiego

Comments are closed.