Fascynujący świat mrówek

Fascynujący świat mrówek

Dnia 8.11.2019 r. nasze przedszkolaki oraz uczniowie klasy I, II, III oraz V uczestniczyły w warsztatach „Fascynujący świat mrówek”, prowadzonych przez Mistrza Pszczelarstwa z Pasieki Boża Iskierka. Podczas spotkania dzieci odkryły fascynujące królestwo tajemniczych owadów, jakimi są mrówki. Poznały ich zwyczaje, szczegóły życia, budowę i strukturę mrowiska a także oglądały świat mrówczymi oczami. Barwne tablice edukacyjne, znakomicie dopełniały prezentowane treści. Ogromny zachwyt wzbudziło szklane filakterium zamieszkałe przez rodzinę mrówek. W trakcie prelekcji dzieci mogły zajrzeć do mrowiska i podziwiać królową mrówek. Po spotkaniu każdy otrzymał na pamiątkę certyfikat, małą rzeźbioną mrówkę oraz materiały do wykonania własnoręcznego mrowiska. Oczywiście wszyscy posmakowali także pysznego miodu spadziowego. Te niestandardowe zajęcia z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników a wiedza, jaką zdobyli zostanie wykorzystana na zajęciach przyrodniczych.


Comments are closed.