ZIELONA SZKOŁA DARŁÓWKO 11-18.06. 2018r.

ZIELONA SZKOŁA DARŁÓWKO 11-18.06. 2018r.

11 czerwca 2018r. uczniowie klasy III  ZSP4 w Raciborzu punktualnie zebrali się przed szkołą i o godzinie 7:30 i wyruszyli na Zieloną Szkołę do Darłówka.

W każdy dzień czekało na dzieci wiele atrakcji. Jedną z pierwszych było przyjęcie chrztu morskiego. Pod okiem Neptuna, uczniowie wykonywali szereg zadań, podczas których uśmiech nie znikał im z twarzy.  Od tej pory otrzymali nowe imiona: „Bursztynek”, „Pirat”, „Szprotka”,  „Okoń”, „Pienista fala” czy „Morświn” – które bardzo przypadły dzieciom do gustu.

Podczas tych ośmiu dni zwiedziliśmy Jarosławiec, gdzie odwiedziliśmy „Muzeum Bursztynu” oraz  galerię rybacką. Mieliśmy możliwość porozmawiania z doświadczonym  rybakiem, który z pasją opowiadał o zwierzętach żyjących w Morzu Bałtyckim oraz o swoich morskich przygodach. Zwiedziliśmy latarnię morską, z której podziwialiśmy przepiękny krajobraz Darłówka. Spacerowaliśmy także po molo oraz wzdłuż brzegu morza.

Pobyt nad morzem uatrakcyjniali nam animatorzy, którzy organizowali dla nas zajęcia sportowe, teatralne pt .„Gwiezdny teatr” oraz taneczne. Nie było czasu na nudę: uwielbialiśmy wyjścia do parku wodnego, byliśmy w  kinie 7D, bawiliśmy się na dyskotece, placu zabaw oraz organizowaliśmy ognisko.

Pogoda dopisywała nam każdego dnia, była wymarzona. Mogliśmy założyć nasze stroje kąpielowe i cieszyć się promieniami słońca. Na plaży nasze Panie zorganizowały konkurs na najciekawszą rzeźbę z  piasku, wszyscy bawiliśmy się świetnie. Nasze panie zabrały nas także na godzinny spacer do Darłowa. Droga nam się nie dłużyła, bo wspólnie układaliśmy tekst naszej kolonijnej piosenki. W nagrodę mogliśmy powrócić do Darłówka tramwajem wodnym.

Podczas tych ośmiu dni wyruszyliśmy także na całodniową wycieczkę do Kołobrzegu.  Pan przewodnik oprowadził nas po starówce, gdzie zwiedziliśmy ratusz i bazylikę.  Ciekawą atrakcją był godzinny rejs statkiem, podczas którego mogliśmy poczuć się jak prawdziwi marynarze. Niezwykłym przeżyciem było dla nas spotkanie z piratem, który przygotował dla nas liczne atrakcje. Byliśmy dzielni i wytrwali, dlatego na koniec otrzymaliśmy certyfikat „Dzielnego pirata”. Mieliśmy tez czas dla siebie, wiec zjedliśmy pyszne lody oraz kupiliśmy pamiątki dla najbliższych.

Mimo świetnej zabawy był też czas na naukę. Każdego dnia nasze panie organizowały dla nas  zajęcia dydaktyczne. Prowadziliśmy dziennik zielonej szkoły, który jest naszą wspaniałą pamiątką z nad morza.

W ostatnim dniu pobytu  nad  morzem  znaleźliśmy czas na Mszę św. w kościele św. Maksymiliana w Darłówku.

Każdego wieczoru spacerowaliśmy brzegiem morza i podziwialiśmy przepiękny zachód słońca. Wszystkie pięknie chwile utrwalaliśmy na zdjęciach, wiec zostaną z nami na zawsze. Mimo rozłąki z rodzicami dobry nastrój i poczucie humoru nie opuszczały naszych uczniów. Uśmiechy od ucha do ucha można było dostrzec o każdej porze dnia.  Niewątpliwie czas Zielonej Szkoły był dla uczestników niezwykły i niezapomniany. Wiele przeżyć, nowe doświadczenia, integracja z rówieśnikami oraz klimat nadmorski to tylko nieliczne zalety wyjazdu. 18.06.2018r wszyscy zdrowi, bezpieczni i zadowoleni wrócili  do domu.

Comments are closed.