Razem na Święta

Razem na Święta

Nasza placówka przyłączyła się akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której celem była zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnoty i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W zespole funkcjonuje Szkolne Koło Wolontariatu, którego członkowie realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. To właśnie dzięki tej akcji działania wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy to najwięcej osób oczekuje na pomoc. W ramach akcji „Razem na Święta” uczniowie i nauczyciele ZSP 4 w Raciborzu przekazali własnoręcznie wykonane kartki seniorom z Domu Pomocy Społecznej w Raciborzu oraz pacjentom szpitala. Uczniowie szkoły oraz przedszkolaki uświetniły również swoimi występami Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany dla społeczności lokalnej przez Stowarzyszenie Rozwoju Dzielnicy Studzienna. Największe jednak serce okazali wszyscy przynosząc dary, które zostały przekazane potrzebującym dzieciom z ośrodka w Samborowicach
Wszystkie te działania otworzyły placówkę na współpracę ze środowiskiem lokalnym, a uczniowie dostrzegli potrzeby i problemy innych.   #RazemNaŚwięta

Comments are closed.