Wszystkie śmieci są nasze

Wszystkie śmieci są nasze

Pod tym hasłem obyła się w szkole akcja „Sprzątanie Świata”. Jest to akcja międzynarodowa. Wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney posprzątało teren portu. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Akcję rozpoczął Ian Kiernan w styczniu 1989 w Australii. W 1993, przy poparciu Programu Ochrony Środowiska Narodów Zjednoczonych, akcja rozprzestrzeniła się na inne kraje. Do Polski przeniosła ją pani Mira Stanisławska-Meysztowicz w 1994. Odbywa się co roku we wrześniu, a organizatorem jest fundacja „Nasza Ziemia”. Celem „Sprzątania świata” jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.
16 września nasi uczniowie wraz z opiekunami uzbrojeni w worki na śmieci i rękawiczki wyruszyli sprzątać ulice Studziennej. Dzieci z radością i dużym zaangażowaniem uczestniczyły w akcji. Został też ogłoszony konkurs ekologiczny pt. hasłem ‘Reaktywacja – ze starego nowe” który polega na wykonaniu pracy według własnego pomysłu z różnych odpadów.
Pamiętajmy ze każdego dnia mamy wpływ na środowisko i wrzucajmy śmieci do odpowiednich koszy.
Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo w „Sprzątaniu Świata”

Comments are closed.