Wzmacnianie jakości edukacji włączającej w Mieście Racibórz

Miasto Racibórz uzyskało dotację z Unii Europejskiej na projekt „Wzmacnianie jakości edukacji włączającej w Mieście Racibórz”. Jednym z realizatorów projektu będzie Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4.

Projekt ma na celu zwiększenie szans edukacyjnych 628 uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, uczęszczających do raciborskich szkół.

W ramach projektu w naszej szkole:

1. Zorganizowane zostaną zajęcia dodatkowe: specjalistyczne, dydaktyczno-wyrównawcze, rozwijające uzdolnienia oraz wspierające zdrowie psychiczne.
    2. Nauczyciele naszej szkoły podniosą swoje kompetencje poprzez szkolenia i studia podyplomowe oraz zorganizowane zostaną warsztaty antydyskryminacyjne i spotkania dla nauczycieli oraz rodziców z dziećmi.
  2. Nasza szkoła zostanie dostosowana i wyposażona w pomoce dydaktyczne.

Realizacja projektu zapewni uczniom pełny dostęp do edukacji ogólnodostępnej, zniweluje deficyty oraz rozwinie umiejętności uczniów, podniesie kompetencje kadry szkoły, dostosuje oraz wyposaży placówkę oraz podniesie świadomość uczestników w zakresie równości szans, co podniesie ogólny poziom edukacji w naszym mieście.

Z projektu skorzysta:

– 628 uczniów (268 K, 360 M) raciborskich szkół podstawowych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi,

– 245 (214 K, 31 M) nauczycieli/ek raciborskich szkół podstawowych,

– 240 (185 K, 55 M) rodziców/opiekunów uczniów biorących udział w projekcie,

– 10 publicznych szkół podstawowych w Raciborzu.

Wartość projektu: 3 300 649,83 zł

Wartość dofinansowania z UE: 2 805 552,35 zł

Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS+) w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie