Szafowanie dla Adelki

Nasza placówka dołącza się do akcji ” Szafowanie dla Adelki”.

SZAFOWANIE to pierwsza i jedyna jak do tej pory w Polsce akcja, która w realny sposób przekłada się na pomoc w dwóch dziedzinach.
Mianowicie: dbamy o ekologię i pomagamy zebrać fundusze na leczenie Adelki. Polega ona na zbiórce odzieży używanej.
W akcję SZAFOWANIA angażuje się osobiście Michał Wiśniewski, który sam odbiera przyniesione worki. Firma, która współpracuje z Fundacją Po Pierwsze odbierze wszystkie zebrane tekstylia i za każdy kilogram przekaże fundusze na leczenie Adelki. Każdy kilogram będzie więc na wagę złota.

Adelka to 14 miesięczna dziewczynka chorująca na rdzeniowy zanik mięśni. Jej życie zostało wycenione na 9.5 miliona złotych. Zbieramy na lek który pomoże Adelce cieszyć się życiem.

Finał akcji odbędzie się 19 października na Placu Długosza w Raciborza pod patronatem Urzędu Miasta oraz Prezydenta miasta Racibórz.

Ubrania przynosimy do szkoły 18 października (nie wcześniej). 19 października zostaną one zabrane i przewiezione na miejsce zbiórki. Finał akcji, w którym może uczestniczyć każdy, odbędzie się 19 października na Placu Długosza między godziną 13.00 a 17.00

Mamy nadzieję, że włączycie się Państwo w akcję charytatywną, która może być lekcją dla dzieci i nas samych, że dając drugie życie ubraniom możemy dbać o planetę i uratować małe-wielkie życie.